Parakstīts nodomu protokols

25 Mai 2015   Uzrakstīja BALTNEWS.LV

SAS “Baltkrievijas naftas kompānija” (BNK) un Latvijas uzņēmuma SIA “Woodison Terminal” īpašnieki parakstīja nodomu protokolu par kopējas darbības attīstību Baltkrievijas naftas produktu pārkraušanas jomā Rīgas brīvostā.

Dokuments ir parakstīts Austrumpartnerības 3. biznesa foruma laikā.

Vienošanās no BNK puses parakstīja tās ģenerāldirektors Aleksandrs Demidovs un Latvijas uzņēmuma valdes loceklis Andrejs Maksimovs, ziņo BaltNews.lv. Vienošanās tika parakstīta Baltkrievijas Ekonomikas ministra vietnieka Aleksandra Zaborovska un Latvijas Ekonomikas ministres Danas Reiznieces-Ozolas klātbūtnē.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs pauda apmierinātību ar Austrumpartnerības biznesa foruma laikā panākto Vienošanos starp “Baltkrievijas naftas kompāniju” un SIA “Woodison Terminal” par naftas produktu lejamkravu pārkraušanas termināla pārdošanu Rīgas brīvostā, atzīmējot, ka tas vēl vairāk sekmēs sadarbību transporta un tranzīta sfērā.

Baltkrievija ir liels naftas produktu eksportētājs Latvijas ostu virzienā un tranzītā caur Latviju. 2014.gadā tika pārvadātas 5.1 milj. t. kravas, kas ir par 0.5 milj. t. mazāk, nekā 2013.gadā.

Pēc Aleksandra Demidova vārdiem, Puses Vienošanās gatavoja aptuveni 2 gadus. Dokumenta realizācija ļaus optimizēt Baltkrievijas naftas produktu piegādes loģistiku un nodrošināt šo kravu stabilu plūsmu caur Rīgas brīvostu.

BNK ģenerāldirektors piebilda, ka plānota viena Rīgas brīvostas termināla modernizācija, kas kopumā var aizņemt no diviem līdz divarpus gadiem.

Kompānija SIA Woodison Terminal dibināta 1996.gadā, atrodas un veic savu darbību Rīgas brīvostas teritorijā, pieņemot naftas produktus, kas pienāk pa dzelzceļu to tālākai eksportēšanai.

Kā tiek ziņots uzņēmuma mājas lapā, termināla jaudas ļauj pārkraut 1.26 milj.t. naftas produktu gadā. Kompānijai pieder dažādu apjomu rezervuāru parks ar kopējo apjomu virs 31 000m3.

Piestātņu tehniskie raksturojumi ļauj uzņemt tankkuģus garumā līdz 150m ar iespēju pietauvot arī garākus tankkuģus, platumā līdz 30m un ar iegrimi līdz 8.9m.

 

http://news.lv/Biznes_i_Baltija/2015/05/25/belarus-pokupaet-neftyanoj-terminal-v-rizhskom-portu

SIA "Woodison Terminal", Tvaika iela 39, Rīga, LV-1034, Latvija, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., +37167317520, +37167317521